1. MOTO SUSRETI (10.-12.6.2016.)

               8,00 – 10. MOTO SUSRETI – Organizator: MK ''Đakovo'', iza Strossmayerovog

                            parka

 

                      PREDSTAVLJANJE MONOGRAFIJE O NOVIM PERKOVCIMA, AUTORA ZDENKA ŠARČEVIĆA    

       Organizatori: VMO Novi Perkovci i Udruga šokaca Đakovštine

               15,00 – Nastup KUD-a ''Ravnica'' Stari Perkovci (ispred crkve Sv. Antuna  

                            Pustinjaka), polaganje vijenca  na groblju u Novim Perkovcima, nastup

                            folklorne  skupine iz Novih Perkovaca (ispred crkve Sv. Antuna

                            Pustinjaka), svečana sveta misa u crkvi Sv. Antuna Pustinjaka, veliko

                            šokačko kolo svih sudionika ispred crkve (do 18,30 sati)

               19,00 – Predstavljanje monografije u Mjesnom domu uz kulturno-umjetnički

                            program: PS KUD-a ''Zora'' Piškorevci, PS KUD-a ''Šokadija'' Budrovci,

                            MPS KUD-a ''Sloga'' Račinovci, Samičar – Kruno Damjanović

               20,30 – Glazbeni program: STROSSMAYER

20,30''NEBESKI HVALOSPJEV'' – Sestre Ivana i Marija Husar, Organizator:

              Udruga ''Roseta'' - Strossmayerov trg

 

  1. BONAVITA

           21,00 – Koncert grupe ''OPĆA OPASNOST'', igralište NK ''Dinamo'' Trnava

  9,00 – Radionica – Izrada cvjetova od svile – Organizator: SAKUD Đakovštine,

                        prostorije KUD-a ''Sklad'' Đakovo

             9,30 – Amaterski triatlon Borovik 2016 – Organizator: Planinarsko društvo  

                        ''Đakovo'', Jezero Borovik

 

  1. BONAVITA

            14,00 - Natjecanje u tekličkom jahanju u kategorijama žene i muškarci

  • vožnja zaprežnih kola
  • kuhanje lovačkih specijaliteta u organizaciji LU Đakovo

Igralište NK ''Dinamo'' Trnava

 

            19,30  – Otvaranje 29. BONAVITE

            20,00 – Pozdravna riječ

                      -  Dodjela nagrada i priznanja ocijenjenim vinima, te proglašenje pobjednika

  1. ''Bonavite''

                      - Nastup KUD-ova, pjevačkih skupina

           21,00 - Večera

  • Natjecanje nategača

           23,00 - Izvlačenje tombole i koncert tamburaškog sastava ''Brace''

                 

CIJELO VRIJEME SE MOGU KUŠATI OCIJENJENA I NAGRAĐENA VINA SLAVONIJE I BARANJE, A ISTA VINA, KATALOŠKI OBRAĐENA, BIT ĆE IZLOŽENA NA ĐAKOVAČKIM VEZOVIMA U VEZOVSKOM ŠATORU

  1. Đakovački rezovi (22. – 24. lipnja)

(*mjesto održavanja – Ulica pape Ivana Pavla II, Korzo)

         20,30 - filmska glazba u izvedbi Puhačkog orkestra DVD-a Đakovo

         21,00 - projekcija Đakovačkih kronika povodom 40. obljetnice Etno film festivala Srce                               

                    Slavonije, 50. obljetnice Đakovačkih vezova, 65. obljetnice FKK Đakovo i 70.  

                    obljetnice Hrvatske zajednice tehničke kulture

 

          21,00 – Glazbeni program – Đakovo gori 15: PROBLEM CHILD (Zagreb) I

                       ĐAKOVAČKI BENDOVI - Vezovski šator

  1. 6. četvrtak
  1. Đakovački rezovi (22. – 24. lipnja)

(*mjesto održavanja – Ulica pape Ivana Pavla II, Korzo)

 

           9,00 - filmska radionica za djecu Dječjeg vrtića Đakovo i Dječjeg vrtića Sunčev sjaj           

                     Nazaret

         10,00 - kazališna predstava Branka Mihaljevića, Vesela avlija, u izvedbi Dječjeg                     

                     kazališta Branka Mihaljevića iz Osijeka

         10,00 - 1. projekcija EFF Srce Slavonije

         14,00 - 2. projekcija EFF Srce Slavonije

         18,00 - 3. projekcija EFF Srce Slavonije

         21,00 - 4. projekcija EFF Srce Slavonije

 

          21,00 – Glazbeni program – Šokadija gori 2: INAT SLAVONSKI, SLAVONSKI

                       SAN, SOKAK, LUCKY BAND, STROSSMAYER, SANJA

                       HAJDUKOVIĆ I KADENCA, SLAVONSKI VEZ... - Vezovski šator

  1. Đakovački rezovi (22. – 24. lipnja)

(*mjesto održavanja – Ulica pape Ivana Pavla II, Korzo)

 

            10,00 -  5. projekcija EFF Srce Slavonije

            18,00 -  6. projekcija EFF Srce Slavonije

            21,00 - 7. projekcija EFF Srce Slavonije

            23,00 – Glazbeni program: VOX, ELEMENTAL - Vezovski šator

 

19,00 – Izložba fotografija – ''ŠEŠIR MOJ…  '' – Autorica: Silvija Butković,

Hrvatski dom Đakovo (predvorje i kat), izložba traje do 15.7.2016.

           9,00 -  11. međunarodna izložba starodobnih vozila i antikviteta – Organizator:

                       Oldtimer klub Đakovo – Prostor ispred Katedrale Sv.Petra

           9,00 – Hrvatska unija tenisača – Grand Slam Slavonije i Baranje – REIBLOV

                       MEMORIJAL – Organizator: Teniski klub Đakovo

           21,00 - Glazbeni program – IZVOR, MLADEN GRDOVIĆ- Vezovski šator

   9,00 – Hrvatska unija tenisača – Grand Slam Slavonije i Baranje – REIBLOV

                       MEMORIJAL – Organizator: Teniski klub Đakovo

16,00 - MALI VEZOVI – povorka kreće ispred Male crkve

17,00 – 18,30- Mali vezovi – nastup skupina – Strossmayerov park

19,00 –  GASTRO FEST ''ĐAKOVAČKI VEZOVI'' (26. 6.- 30. 6.) – Vezovski

             šator

                         Gastrofest – Lovački gulaš i lovačka jela – Lovački savez Osječko-baranjske

              županije, Lovni ured Đakovo – Vezovski šator

           21,00 - Glazbeni program – SLAVONIJA BAND, COLONIA- Vezovski šator

19,00 - 19. đakovački susreti hrvatskih književnih kritičara

            –  Hrvatski dom Đakovo  

19,30 – Gastrofest – «Što su jeli i pili naši stari» - Cluster ''Slavonka''  

             Osijek, Podružnica Đakovo i Udruga ''Bela sela'' Harkanovci
             - IX. državno i XII. regionalno edukacijsko natjecanje u kvaliteti «Prirodne       

            domaće kruškovače» i «Viljemovke» - podjela priznanja - Vezovski šator
                       - XVI. lokalno natjecanje u kvaliteti ''Slavonske šljivovice'' - Vezovski šator

           - Izložba prehrambenih proizvoda i pića

21,00 - Glazbeni program – DIKE, KADENCA- Vezovski šator

10,00 – 19. đakovački susreti hrvatskih književnih kritičara – Mala vijećnica Grada

            Đakova

19,30 – Gastrofest – fišijada – Vezovski šator

21,00 – Glazbeni program – ZVONA, ARTEŠKI BUNAR - Vezovski šator

18,00 – Humanitarna nogometna utakmica – ĐAKOVAČKI VETERANI – HUMANE

            ZVJEZDE – stadion Đakovo, HNK ''Đakovo Croatia''

19,00 – Gastrofest – Đakovački čobanac – Vezovski šator

21,00 - Glazbeni program – DYACO, CRVENA JABUKA- Vezovski šator

19,00 - Gastrofest – Kulenijada – Vezovski šator

20,00 - Gastrofest – Dodjela pehara i medalja – Vezovski šator

21,00 - Gastronomska kulinarska večer – Vezovski šator

 

20,00 – Doček pola Nove godine:

 

Predgrupa: NOVA BANDA

 

Izvođač: ŽELJKO BEBEK– Vezovski šator   

18,00 -Pučko crkveno pjevanje – Samostan sestara Sv. Križa

 20,45 -Svečano otvaranje 50. Đakovačkih vezova - Strossmayerov trg ispred katedrale

 

Program: ''OJ, ĐAKOVO, SRCE SLAVONIJE''

 

           Scenarij: Mirko Ćurić

 

           Nastupaju glumci:

           Darko Milas (GK Gavella Zagreb), Vjekoslav Janković, Sandra Lončarić Tankosić,

           Mile Ognjenović, Miroslav Čabraja, Tatjana Zubković Bertok, Anita Schmidt, Ivan

           Ćaćić, Matea Grabić (HNK Osijek)

 

           Izvođači: VERA SVOBODA, KIĆO SLABINAC, SLAVONSKE LOLE, ŠIMA

                           JOVANOVAC, STJEPAN JERŠEK – ŠTEF, ZVONA, SLAVONIJA

                           BAND, SANJA HAJDUKOVIĆ I KADENCA, ZRINKA POSAVEC,  

                           IZVOR,  MVS KUD-a "Tena" BEĆARINE, ŽVS ĐAKOVČANKE, SDT

                          ''PAJO KOLARIĆ'' OSIJEK

 

           KUD: KUD ''TENA'' ĐAKOVO, KUD ''GORJANAC'' GORJANI, KUD

                     ''ŠOKADIJA'' BUDROVCI, KUD ''DRENJANCI'' DRENJE, KUD ''SKLAD''

                     ĐAKOVO, KUD ''SLAVONIJA'' ĐURĐANICI, KUD ''SLAVONAC''

                     FORKUŠEVCI, KUD ''LEDINA'' GAŠINCI, KUD ''KONDRIĆANI''

                     KONDRIĆ, KUD ''VESELA ŠOKADIJA'' KORITNA, KUD ''KUŠEVAC''

                     KUŠEVAC, KUD ''ZORA'' PIŠKOREVCI, KUD ''VESELI ŠOKCI''

                     PUNITOVCI, KUD ''SLOGA'' SATNICA ĐAKOVAČKA, KUD

                     ''HRVATSKA ČITAONICA'' SELCI ĐAKOVAČKI, KUD ''LIPA'' SEMELJCI,

                     KUD ''ŠOKADIJA'' STRIZIVOJNA, KUD ''ŠIROKOPOLJAC'' ŠIROKO

                     POLJE, KUD ''IVAN TIŠOV'' VIŠKOVCI, KUD ''VESELA ŠOKADIJA''

                     LAPOVCI

 

           22,30 - Glazbeni programSLAVONSKE LOLE, ĐERDANI - Vezovski šator

           10,00 - Zaprežno natjecanje – dresura (jednoprezi i dvoprezi), Hipodrom ergele

                       Đakovo

           14,00 - Preponska natjecanja, Zatvorena jahaonica ergele Đakovo

           17,00 - Zaprežno natjecanje – vožnja preciznosti (jednoprezi i dvoprezi), Hipodrom

                        ergele Đakovo

           17,00 – Svečani koncert sakralne glazbe na velikim orguljama đakovačke katedrale –

                        Vesna Coufal Jaić, sopran; Mario Perestegi, orgulje – Katedrala Sv.Petra

           17,00 – Tradicionalni vaterpolo turnir - Organizator: Vaterpolo klub Đakovo, Gradski

                        bazen Đakovo  

19,30 - Đakovština u pjesmi i plesu - Pozornica u Strossmayerovom parku

20,30 – ''Zeleno srce Đakova – Najlijepša okućnica 2016.'', dodjela nagrada i priznanja

– Pozornica u Strossmayerovu parku

21,00 - Nastup gostujućih skupina - Pozornica u Strossmayerovom parku

22,00 - Glazbeni program – SLAVONSKI DUKATI, STJEPAN JERŠEK

                       ŠTEF, ŠIMA JOVANOVAC, BORIS ĆIRO GAŠPARAC- Vezovski šator

 

 

8,30 -Svečana povorka sudionika ulicama Đakova - Od Malog parka do

Strossmayerovog parka (folklorne skupine, svatovske zaprege i jahači)

10,00 -Sveta misa - Katedrala sv. Petra

10,30 -Međunarodna smotra folklora - Pozornica u Strossmayerovu parku

12,30 -Smotra folklora Hrvatske - Pozornica u Strossmayerom parku

           14,00 - Preponska natjecanja, Zatvorena jahaonica ergele Đakovo

           16,30 - Zaprežno natjecanje – kombinirana utakmica (jednoprezi i dvoprezi),

           Hipodrom ergele Đakovo

17,00 -Smotra folklora Slavonije i Baranje - Pozornica u Strossmayerovu parku

20,00 -“Slavonijo, zemljo plemenita” - Pozornica u Strossmayerovu parku

         - Izbor za najbolje nošeno narodno ruho (djevojke, snaše, momci i bećari)

         - IZVOĐAČI:

           VERA SVOBODA, KIĆO SLABINAC, ŠIMA JOVANOVAC, STJEPAN JERŠEK –

           ŠTEF, BORIS ĆIRO GAŠPARAC, MIROSLAV ŠKORO, MATE BULIĆ, DIKE,

           ZVONA, PRIJATELJI, SLAVONIJA BAND, IZVOR, DYACO, SLAVONSKI

           DUKATI, SANJA HAJDUKOVIĆ I KADENCA, BRACE, ŽENSKA KLAPA

           CERTISSA, ŽENSKA KLAPA PANNONA, KLAPA SLAVONICA, MVS KUD-a

           "Tena" BEĆARINE

 

           PUČKI ZABAVLJAČI: "Bać' Roka i did Tunja"

 

         - Dodjela nagrada i zatvaranje 50. Đakovačkih vezova

 

           23,00 – Glazbeni program – MIROSLAV ŠKORO, MATE BULIĆ– Vezovski šator